موسسه عرصه نقش

دکوراسیون داخلی و خارجی

دکوراسیون داخلی و خارجی

از موارد اثر گذار دیگر، “طراحی دکوراسیون” است که در دو نوع ویژه “طراحی محیط داخلی” و “طراحی محیط بیرونی” تقسیم بندی می گردد.

الف- طراحی و اجرای نماسازی ساختمان:

نمای ساختمان ها در کنار سردرها نقش مهمی در عرصه گرافیک محیطی دارند و از این روی می توانند به اصطلاح “کارت ویزیت” هر مجموعه ای باشند. نماسازی با مواد و مصالح سنتی و یا مواد و مصالح نوین امروزی با طرح های جذاب و اثر گذار با توجه به سلائق مختلف می باشد.

 ب- طراحی و اجرای طراحی سردر:

ورودی هر مکانی که دارای ارزش و اعتبار باشد، معمولا با عنصر ماهیتی (شکل و رنگ) و عنصر هویتی، نقش معرف را دارند و بسیار مهم است که نوع طراحی، نوع انتخاب مواد و مصالح و نوع اجرا بتواند عامل افزایش شان و هویت آن مکان باشد. صد البته در دید مخاطبین در کنار اطمینان بخشی به محیط به عنوان عامل روانی و ارزشمند نقش ایفا می نماید. طراحی های خلاقانه سنتی و مدرن و بهره گیری از مواد و مصالح مختلف و آشنایی متخصصان با ایده یابی و اجرای در خور از اهداف ماست.

پ- طراحی و اجرای پیشخوان (کانتر):

در محیط های داخلی و بیرونی، سکوهایی برای پذیرش، پاسخگویی و … تعبیه می گردد که به عنوان عامل مهم در شانیت بخشی به مکان دارای اهمیت است و از این روی با طراحی خلاق،

انتخاب مواد و متریال مناسب و نوع کاربری، می توان به محیط اعتبار بخشید. کانتر از سه عنصر کلی شامل ” پایه کانتر”، “بدنه کانتر” و ” تاج کانتر” تشکیل گردیده است.

ت- طراحی و اجرای کف بندی:

مسیرهایی مانند کوچه ها، پیاده روها، محیط داخلی خانه (حیاط)، محیط محل کار، اتاق ها و …..بسترهایی هستند که با توجه به محیط و نوع کاربری شان و با توجه به تکرار و مستمر بودن در دید انسان، با طراحی ارزشمند می توانند به عنوان “بسترهای در دید”، موجب فرح بخشی و تاثیر روانی مثبت بر مخاطب گردد.

ث- طراحی و اجرای صندلی و نیمکت:

یکی از عناصر ارزش بخشی به محیط زندگی و شهری، نیمکت ها و جای نشیمن ها هستند که با طراحی و اجرای هنرمندانه و خلاقانه می توانند معرف فرهنگ رفتاری فرد و اجتماع باشد. آرامش بخشی، مسائل “ارگونومیک” و چیدمان این عناصر، نقش مهمی در عرصه ها دارند. نیمکت های پارکها، بوستان ها، مراکز سیاحتی و تفریحی، ادارات و سازمان ها، خانه ها و … از آن دسته هستند.

ج- طراحی و اجرای دیرک های روشنایی:

استند ها و دیرک ها می توانند در کنار کاربردشان که تقسیم انشعابات و نور دهی به محیط باشد،  با جلوه مندی هنری و خلاقانه ترکیب گردند و به عنوان اثر هنری جذاب در عرصه شهری مورد توجه قرار گیرند.

چ- طراحی و اجرای دیواره کاذب:

شامل طراحی و ساخت دیواره های کاذب هنری و تزیینی برای عرصه شهر، موسسات دولتی و خصوصی و منازل می باشد که با ابزار مختلف مانند فایبر گلاس، شیشه و بتون و مواد دیگر اجرایی می گردد.

ح- طراحی و اجرای بلوک های جداکننده محیطی:

در عرصه گرافیک محیطی، طراحی و ساخت بلوک های جدا کننده محیطی با نقش مایه های جذاب ایرانی و مواد مختلف، از دیگر فعالیتهای این موسسات است. جدول بندی برای جدا سازی محیط های مختلف از آن دسته هستند.

خ- طراحی و اجرای فنس:

فنس به عنوان یک عامل جداکننده، نقشی مهم در جلوه بخشی و زیبایی محیط اندرونی و بیرونی دارد و از توانمندی های این موسسات، طراحی و اجرای انواع نقوش و طرح ها با مواد و متریال مختلف می باشد.

د- طراحی و اجرای طراحی نرده:

در محیط بیرونی و داخلی در هر عرصه شهری که دارای پلکان می باشند، نرده ها به عنوان عامل جداکننده و حفاظتی، از ارزش و اهمیت زیادی برخوردارند و با تنوع در مواد و متریال و طراحی هنرمندانه، در کنار آن که به عنوان یکی از عناصر کاربردی در هر محیطی است، می تواند به عامل و عنصر هنری عمل کند.

mehrnegar

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

نوشته‌های مرتبط

قوانین ارسال دیدگاه

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
دیدگاه‌ها

*
*

0