موسسه عرصه نقش

طراحی و اجرای دیوار نگاری

طراحی و اجرای دیوار نگاری:

در کنار حجم های شهری و تنوع آن، “دیوار نگاری” از مهم ترین عنصر گرافیک محیطی است که با روش های متنوع و مختلف قابلیت اجرایی دارد. عرصه شامل هر بستری از شهر که پذیرای نقوش باشد اطلاق می گردد. می تواند دیوار خانه و یا اتاق، محل کار، شرکت و …. باشد که هم ارزش و هم اعتبار بیشتری به مکان می بخشد. تکنیک های اجرایی شامل موارد ذیل می باشد.

الف- سطوح رنگی:

کار با رنگ و تفکیک سطوح رنگی در قالب موضوعات مختلف و قالب های متنوع (نقوش و خطوط) که دقت در اجرا و همنشینی فرم و رنگ از خصوصیات این شیوه است. 

ب-  ترکیب رنگ و کولاژ:

ترکیب رنگی و استفاده از تکنیک کولاژ (اسمبلینگ) با ترکیب مواد مختلف که در این روش سطوح برجسته در ضخامت های مختلف با رنگ به صورت همنشین اجرا می گردد.

پ- کاشی معرق:

بهره گیری از تکنیک “کاشی معرق” که در اصطلاح عامه به آن “تکنیک کاشی شکسته” می گویند. در این روش رنگ بندی مختلف و موضوعات مختلف با چینش کاشی ها در کنار هم و به صورت تخصصی، فضایی دلپذیر و ارزشمند را به وجود می آورد.

ت- سفال برجسته:

بهره گیری از تکنیک “سفال برجسته و  نیم برجسته” که به عنوان یکی از شیوه های تزیینی و کاربردی از ارزش و اهمیت زیادی در عرصه شهری و گرافیک محیطی دارد. در این روش که با نیم برجستگی های مختلف اثر خلق می شود، می توان دو فرم کلی “خط” و “نقش” را با ترکیبات خلاقانه به کار برد.

ث- فلز نگاره:

 بر روی سطوح مختلف و با تکنیک فلز که به صورت نیم برجسته و تخت می توان آثار جذابی را به وجود آورد که در سه متریال ویژه تر،  ” فلز- استیل”،  ” گالوانیزه” و ” ورقه های آهن” و همچنین با برش های زیبا اجرا می گردد.

ج- بتون نگاری:

روش دیگر ” بتون نگاری” است که سطوح مختلف را می توان با  نقوش مختلف به وجود آورد. در این روش می توان از سطوح نیم برجسته مختلف و “چند لایه” آثاری ارزشمند را خلق نمود. ماندگاری و ارزش بالای هنری در این روش مورد توجه می باشد. بتون را هم می توان در بستر دیوارها و هم هم در ترکیب با مواد و متریال مختلف اجرا نمود .

mehrnegar

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

نوشته‌های مرتبط

قوانین ارسال دیدگاه

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
دیدگاه‌ها

*
*

0