موسسه عرصه نقش

حجم های شهری

حجم های شهری

الف-  مجسمه:

مجسمه ها عموما دارای قالبی فیزیکی و طبیعت پردازانه است که در قالب ساخت “چهره ها”، ” آناتومی بدن” یا در اصطلاح “فیگور” اجرا می گردد.

ب- تندیس:

به سان مجسمه، دارای ویژگی های ظاهری و طبیعی از چهره و آناتومی بدن می باشد و معمولا به صورت فیگورهای ایستاده و یا نشسته اجرا می گردند.

پ-تندیسک:

که در اصطلاح روزمره به “تندیس” معروف است. یکی از مواردی که به عنوان “عنصر یادمانی” مورد توجه است، ساخت تندیسک هایی است که برای مراسم های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و سالهای سال در اذهان باقی می ماند و به سه شکل ” تندیس- نوشته”، “تندیس-تصویر” و “تندیس- ترکیب (نوسته و تصویر)” ارائه می گردد. انتخاب نوع مواد مورد استفاده به طراحی آن ارتباط دارد و معمولا بر روی پایه نصب می گردد. در مجموع به دو صورت ” تخت” و “حجمی” ساخته می شود.

ت- سردیس:

همان گونه که از نام آن هویداست، قسمت بالای بدن در ترکیب با پایه اجرا می گردد و به طراحی و اجرای مجسمه از اشخاص مهم در عرصه های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی می پردازد.

ث- حجم های شهری:

در اصطلاح به آن “طراحی سازه های هنری” گفته می شود و شامل طرح های انتزاعی و تجریدی (غیر فیگوراتیو) و با ابزار و مواد مختلف است و کاملا مفهومی هستند.

ج- المان:

 امروزه در عرصه های شهری (دولتی و خصوصی) به وفور از المان استفاده می گردد که در قالب نمادها و مفاهیم مختلف می باشد. المان ها از ترکیب دو یا چند مفهوم و نماد و شاخصه ساخته می شوند و به عنوان “عنصر هویتی” در عرصه شهرها نصب می گردند. المان ها به دو صورت “المان های فرمی (شکلی)” و “المان های تایپوگرافیک” به کار برده می شوند. از جذابترین نوع المان ها، تایپوگرافیک است که هنرمند با خلاقیت خود و به مدد حروف و کلمات، مفهوم را در اثر ایجاد می نماید. ساخت المان های شهری در دو قالب شکلی مختلف “فرمهای مدرن” و ” فرمهای برگرفته از هویت ایرانی- اسلامی” از ویژگی های طراحی و اجرایی موسسات مذکور است.

mehrnegar

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

نوشته‌های مرتبط

قوانین ارسال دیدگاه

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
دیدگاه‌ها

*
*

0